Gadka szmatka

Plac zabaw ;-)
Awatar użytkownika
DMCManiak

24 sty 2011, o 19:03

Desper pisze:Co o tym sądzicie?

http://demotywatory.pl/2528803/Prosta-rzecz

Jak najbardziej. Nie było by problemów z tym, że nie wiadomo czy zdążę. Swoją drogą spotkałem się z sygnalizacją odmierzającą czas ile pozostało do zapalenia się czerwonego światła w Krakowie i jest to jak najbardziej pożyteczne (we Wrocku chyba też). I wtedy wiem czy mam "depnąć" czy już lepiej hamować.

Ale jeśli macie problem z sygnalizacją to zapraszam do Lubina :)
W Lubinie jest jedna z najlepszych synchronizacji świateł w Europie, a ma być co raz lepiej :)
Desper, Ty pewnie wiesz o czym mówię :) np. droga na Kościuszki, przez skrzyżowania od Kilińskiego (Paderewskiego) do PKSu i koło Poczty.
Awatar użytkownika
kamillo007

25 sty 2011, o 17:08

to jakis popularny Lubiński zart?
Imprezy muzyczne tego typu to czarne mszeDJ,jako kapłan,stoi na podwyższeniuPojawiają się symbole ogniaZa pomocą skomplikowanego połączenia bitów i laserów,nieświadomi,będący często pod wpływem narkotyków ludzie wprawiani są w transDJe pogardzają tłumem
Awatar użytkownika
DMCManiak

25 sty 2011, o 17:52

Dlaczego żart?
Awatar użytkownika
Desper
Kontakt:

25 sty 2011, o 18:11

Mnie się wydaje, że to skrzyżowanie jest jednym z najgorszych w mieście. Wszytskie krzyżówki w ktorych samochód i piesi korzystają w tym samym czasie z pasa jezdni lub ustawienei takie, że samochody są na kolizyjnym kursie, są wg. mnie złe.

Za to uwielbiam rozwiązanie japońskie, polegające ne tym, że jest czas na przejazd samochodów i czas na przejście dla pieszych którzy moga przechodzić przez środek skrzyżowania, jezeli im jest tak wygodnie.
Awatar użytkownika
DMCManiak

25 sty 2011, o 21:12

Tylko, że mi chodziło o synchronizację świateł taką, że jeśli jest np. pusto na drodze to nie czekasz, aż przejdzie cała sekwencja świateł, tylko pod drogą są czujniki, które powodują, że jak jedziesz a nikogo nie ma, to światło zapala się automatycznie pod ciężarem auta, poprzez właśnie te czujniki, które moim zdaniem są dobre. Gorzej trochę jest w godzinach pracy, bo i więcej aut jest na drodze i pieszych, ale idzie to szybko. Jest parę takich skrzyżowań i mają robić coraz więcej.
I takie rozwiązanie właśnie jest zrobione na tych skrzyżowaniach na całej długości Kościuszki do PKS.
Awatar użytkownika
Desper
Kontakt:

25 sty 2011, o 21:24

Już wiem o co Ci chodzi, ale w godzinach szczytu lepiej funkcjonuje tzw. "zielona fala".

P.S.

Ta ulica to chyba Niepodległości, a nie Kościuszki. Na Kościuszki światła są beznadziejnie ustawione.
Awatar użytkownika
DMCManiak

25 sty 2011, o 21:27

Mówię o Kościuszki :) koło Poczty, szkoły "ceglaka". Beznadziejnie? Właśnie jak dla mnie bardzo dobrze, choć każdy woli inaczej ;)
Awatar użytkownika
Desper
Kontakt:

25 sty 2011, o 21:44

W sumie możesz mieć rację, bo nie jechałem tamtędy odkąd drogę wyremontowali :) Mniejsza o to. I tak wolę japońskie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
DMCManiak

25 sty 2011, o 21:47

W takim razie zapraszam heh
Z takim twierdzeniem jak "japońskie" się nie spotkałem. A może i tak, tylko nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
kamillo007

26 sty 2011, o 02:57

bo dosyc 'czesto' jezdze Sikorskiego i jeszcze nigdzie nie spotkalem sie z tak beznadziejne organizacja swiatel, gdzie na drodze jest pusto, na swiatlach nikt nie czeka, jade jednym z pasow i nagle z zielonega zamienia mi sie na czerwone by po 2 sekundach znow zapalilo sie czerwone. zreszta podobnie jest na wylocie na legnice. kiedys tam ktos zginie na pasach i moze w koncu ktos sie ogarnie
Imprezy muzyczne tego typu to czarne mszeDJ,jako kapłan,stoi na podwyższeniuPojawiają się symbole ogniaZa pomocą skomplikowanego połączenia bitów i laserów,nieświadomi,będący często pod wpływem narkotyków ludzie wprawiani są w transDJe pogardzają tłumem
ODPOWIEDZ