Muzyka współczesna

Ogólnie o muzyce.. informacje, plotki, itp.
Awatar użytkownika
paulspacer
Posty: 205
Rejestracja: 11 gru 2010, o 19:25
Lokalizacja: Lubsko

W ramach ożywienia forum proponuje dyskusję na często powracający temat, a mianowicie:
Przeglądając ostatnio zasoby pewnego popularnego sklepu z mp3 doszedłem do wniosku, iż mnie osobiście dziś muzyka nie cieszy tak jak kiedyś... nie wywołuje takich emocji. Ciężko jest znaleźć utwór który naprawdę porusza duszę. Nie wiem czy to ja stałem się tak wybredny, czy muzyka tak płytka, ale wiem jedno... tamte czasy już nie wrócą.
A Wy? Jak zapatrujecie się na dzisiejszą muzykę? Co Wam się w niej podoba, a co nie? Czego Wam brakuje, a czego byście nie zmieniali? Zapraszam do pokoju zwierzeń :)
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Wydaje mi się, że z czasem człowiek się osłuchuje za bardzo, dlatego trudno jest mu muzycznie dogodzić. Mi się muzyka nie znudziła i wciąż znajduje coś co mnie zaskakuje (co nie znaczy, że od razu mnie porywa). Co do samej muzyki współczesnej to wydaje mi się, że straciła melodie na rzecz rytmu. Czemu tak się stało to ciężko jednoznacznie stwierdzić. Sam upatruje w tym modę na hip hop jaka miała miejsce na początku ubiegłej dekady (tak jak moda na melodyjność w latach osiemdziesiątych przełożyła się na jej dalszy rozwój w latach dziewiędziesiątych). Takie jest oczywiście moje zdanie i nic więcej. Dzisiejsza muzyka aż tak abrdzo nie różni się od tej z poprzednich dekad. Zawsze wychodziło więcej miernych produkcji niż tych porywających. Przeciętbości jest najwięcej i warto to zaakceptować, bo raczej to się nie zmieni.
ODPOWIEDZ