[2009.10.09] List od Macieja Wowka

Ogólnie o muzyce.. informacje, plotki, itp.
Awatar użytkownika
Justus
Posty: 67
Rejestracja: 11 gru 2010, o 20:25
Lokalizacja: Wrocław

List od MW :

Moi drodzy !

Przez myśl mi nie przeszło, że doczekam momentu w którym DMC będzie kończyć 12 lat. W tamtym czasie intencją moją było zwrócenie uwagi na zmieniające się brzmienia i całkowity brak ich w mediach. Wchodzimy w 13 rok…To piękny wiek, wiek w którym powoli każdy człowiek przechodzi swoistą metamorfozę, z małego dziecka wchodzi w wiek młodzieńczy a stąd do dorosłości jest już bardzo blisko. Myślę ze znaleźliśmy się w takim momencie, momencie który daje sporo szans na rozwój, rozwinięcie skrzydeł i realizację gdzieś tam skrywanych, marzeń i pomysłów. Bardzo chcę podziękować wszystkim tym, którzy do tej pory byli i są związani z programem, imprezami, klimatem DMC. Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna.

Nie wiem czy macie pojęcie jak to jest, kiedy ma się świadomość, że oto na parkiecie stoi przed wami mnóstwo ludzi którzy przyszli bądź przejechali masę kilometrów by poczuć na sobie brzmienia Dance Mix Chart. Wiem doskonale jak to jest i zdaje sobie sprawę, że to na mnie spoczywa odpowiedzialność za to jak przebiegają imprezy. Ode mnie zależy jaka muzyka jest na nich grana, jaki panuje klimat oraz odpowiadam za całą oprawę audiowizualną. Po ostatnim 600 wydaniu oraz spotkaniu z Wami, przez cały następny dzień prześladowała mnie myśl, że mamy się świetnie ale czegoś brakuje… Zdałem sobie sprawę z tego, że oprawę mamy coraz większą, coraz większy sukces komercyjny (1088 sztuk sprzedanych biletów !!! ) nie wspomnę o laserach, głowicach czy fajerwerkach… ale muzyki jakby co raz mniej…muzyki która jest sensem i sednem tego co robię i chciałbym robić, dlatego zdecydowałem się na kolejny krok który mam nadzieję przy Waszym udziale uda mi się zrealizować w 100 %.
Otóż z dniem dzisiejszym powołuję do życia projekt pod nazwą:
ALTERNATYWNA SCENA DMC.
Będzie to nowy rozdział programu pod którego egidą będą odbywały się zloty DMC organizowane tylko i wyłącznie dla osób stricte związanych z programem, a przepustką będzie istniejące forum. ALTERNATYWNA SCENA DMC będzie mieściła się w Jeleniej Górze i skupiać będzie wokół siebie młodych producentów, dj, muzyków, wokalistów i wokalistki, live acty podczas których wszyscy będą mogli zaprezentować Wam różne oblicza muzyki alternatywnej. Na Nasze imprezy (Zloty) będziemy zapraszać ludzi którzy muzyką chcą zmieniać wszystko to co dzieje się dookoła i ma to być otwarta scena ale tylko dla osób związanych z programem. W obiekcie tym odbywać się będą szkolenia dj, będę zapraszał do współpracy wszystkich tych którzy maja coś świeżego do przekazania w muzyce czy kulturze klubowej. Bazą będą zloty DMC Maniaków 3 – 4 razy do roku w trakcie których do północy będą grali młodzi, alternatywni, pełni energii i pasji dj’e a po północy otworzymy przed wszystkimi wrota DMC. Nic ani nikt nie będzie miał wpływu na to jaki repertuar będzie tam grany a jedynym warunkiem serwowania muzyki będzie jedna wspólna cecha… brak przebojowości…

Zainteresowanie dj’ów przerosło moje najśmielsze oczekiwania, mam zapewnienia, że pojawią się na tej scenie jeśli tylko będą mogli zagrać dokładnie to co gra im w duszy.
Już jestem po wstępnych rozmowach, które przebiegły pomyślnie i myślę, że w przyszłości uda Nam się zorganizować imprezy tylko dla tych którzy naprawdę czują co w DMC jest grane… Na forum pojawi się sonda w której wskażemy przykładowe terminy 8 zlotu. Koniecznie zwróćcie uwagę na jeden, bo może on stać się czymś zupełnie nowym.
Szczegóły wkrótce…
Na forum więcej informacji udziela Chrisso

Z muzycznym pozdrowieniem

Maciej Wowk
ODPOWIEDZ