Czego obecnie słuchacie?

Ogólnie o muzyce.. informacje, plotki, itp.
Awatar użytkownika
Thomass
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2010, o 20:44
Lokalizacja: Nowogrodziec

E-Craig - Home


Pamiętacie to cudo? :D
wunderbar... wundervoll... superschón und supertoll
Awatar użytkownika
SlaveNoise
Posty: 130
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:22
Lokalizacja: Wrocław/Wyszonowice



or

The First Principle: Play It Fucking Loud!
Awatar użytkownika
norbertzabobrze
Posty: 283
Rejestracja: 18 gru 2010, o 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra - Zabobrze

Josh Wink - Counter clock 319 (Chateau flight remix)



8-)
"piszę to co myślę" 8-)
Awatar użytkownika
Lazarus
Posty: 548
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Modeselektor - Art & Cash

:D
''Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia''
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Lazarus, dzięki za wstawkę! Jakoś umknął mi ten numer :)
Awatar użytkownika
SlaveNoise
Posty: 130
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:22
Lokalizacja: Wrocław/Wyszonowice

Cudowny utwór.

The First Principle: Play It Fucking Loud!
Awatar użytkownika
norbertzabobrze
Posty: 283
Rejestracja: 18 gru 2010, o 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra - Zabobrze

JOEY BELTRAM energy flash - początek lat 90-tych, czyli minęło już 20 lat od wydania tego klasyka...
A co wtedy grało się w Polsce?



8-)
"piszę to co myślę" 8-)
Awatar użytkownika
Lazarus
Posty: 548
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

norbertzabobrze pisze:JOEY BELTRAM energy flash - początek lat 90-tych, czyli minęło już 20 lat od wydania tego klasyka...
A co wtedy grało się w Polsce?
Wiadomo co :D
Boys - Jesteś szalona

Tarzan Boy - Tarzan

I co ciekawe - te utworki nadal są hitami:) sam byłem świadkiem - jak ludzie skakali do nich na imprezie.. Takie wrażenie jakby to było coś w stylu nowoczesnej polskiej muzyki ludowej (która na długo wpisałą się w polską świadomość )pomijam oczywiście rock który praktycznie rządził na scenie.Ale powracajac do tematu - jaka by nie była.. zawsze bedzie budzić zadowolenie.
''Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia''
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Czemu nie miały by być hitami, skoro były w tamtym czasie? Te utwory to przecież hity disco polo. Nie kumam tego ździwienia. Co to ma wspólnego z muzyką rave czy techno? Nie móżna porownywać techno do disco polo, bo to są rzeczy nieporównywalne. Każdy z tych styli jest inny. Odpowiadając na pytanie Norberta, co było wtedy w Polsce? Otóż wsyztsko. Był rock, było disco i był tez rave. Bardzo szybko do Polski przenikały wszelkie nowości ze świata zachodniego. To samo miało miejsce w Niemczech. W RFN bawiono się w technoklubach przy klimatach EBM lub z techno i house z USA, a w NRD królowoło Hi-NRG. Padł Mur i nastąpiła dyfuzja trendów (z przyczyn oczywistych musiał wygrać trend zachodni, jako ten najbardziej porządany w krajach bloku wschodniego).

Teraz coś osobistego. Co prawda za disco polo nie przepadam, ale za to uwielbiam muzykę chodnikową, czyli ten specyficzny styl w muzyce dyskotekowej który pojawił się na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a który dość szybko zaczął przekształcać się we współczesną muzykę biesiadną, tworząc to co dziś nazywamy disco polo. Poniżej kilka przykładów

Top One - "Ciao Italia"



Top One - "Miła Moja"



Top One - "Bliska Moim Myślom"



Oczywiścoe muzyka chodnikowa to nie tylko Top One, ale to własnie z piosenkami tego zespołu mam najwspanialsze wspomnienia. Kilka lat temu był ten zespół w Lubinie i powiem szczerze, że był to jeden z najlpeszych występów na jakim byłem. Bawiłem się super i mam nawet płytę z autografem wokalisty ;) Do dziś bawię się świetnie przy takiej muzyce. Z tego co wiem to deKoszula z polskiej sceny electroclash w swoich setach sięga po muzykę chodnikową.
Awatar użytkownika
Lazarus
Posty: 548
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Nie mogę jakoś w swojej wcześniejszej wypowiedzi dopatrzeć się porównań Disco Polo z muzyką Techno czy Rave..
Odpowiedziałem na pytanie Norberta w mniej rozbudowany sposób.. i tyle ;] Zdziwienie które może i trudno skumać ująłem w ramach ciekawostki a nie zdziwienia.. I to nie porównując zachodnią muzykę elektroniczną która wówczas zaczęła mocno się rozwijać z naszą polską muzyką disco polo.. Każdy zna te hity - oczywista, ciekawe jest to, że zazwyczaj kogo sie nie spyta to je zna(mimo że nie pojawiają się dziś w radiach komercyjnych) nie jest już tak w przypadku rock czy rave , który równocześnie rozwijał się w Polsce. Przykładowo: Dzisiejszy 12-14 latek zna powyższe tytuły - chociażby dlatego są grane na zwykłych szkolnych imprezach. [i tu zaczynam porównywać] Żeby poznać twórczość Kasi Kowalskiej czy Agnieszki Chylińskiej w grupie O.N.A.[ w tamtym czasie] musiałby już nieco bardziej obracać się w temacie [nie wspomnę już o zachodnich twórcach muzyki elektronicznej]- więcej szukać. Sumując - muzyka ta nawet dziś jest bardzo uniwersalna pośród muzyki tanecznej i zazwyczaj budzi miłe wspomnienia [ mimo dominacji np. Rihanny lub Davida Guetty w mediach ogólnopolskich]. Dlatego W tych kategoriach starałem się ująć tą ciekawostkę [ jakby co] Biorę oczywiście pod uwagę, że stwierdzisz że znów nie mam racji, ale póki co tak to widzę, a opieram to na zwykłych relacjach.
''Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia''
ODPOWIEDZ