[2020] Blank & Jones - #WhatWeDoAtNight 2

Nasze recenzje wydawnictw zarówno nowych, jak i starych.
Regulamin forum
Prosimy o nazewnictwo tematów wdłg. klucza:

[2010] Stefan - Mój Album 2
[1999] Stefan - Mój Album 1

Gdzie w nawiasie podajemy wyłącznie rok!
Awatar użytkownika
Tomasz
Administrator
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2010, o 09:55

Cześć robaczki,

Zbyt często w ostatnich latach nie piszę, praca.. dom.. praca.. samo życie.
Ale tej okazji nie mogę ominąć. Z racji tego że to w sumie także pod wpływem tego trio na falach naszego MR i DMC zakochałem się w elektronice.
Zwariowany człowiek który kocha wszelką muzykę, bez znaczenia czy to underground techno, mainstream, eurodance, rap, chillout, metal.. itp itd - wszędzie znajdzie się coś co wpadnie w ucho, co umili nam dzień.

Kocham gołe dźwięki, kto mnie zdążył poznać ten wie - i słyszy to też w moich dawnych produkcjach, szuka się złotego środka w dźwiękach..
Stąd też moje największe uwielbienie do technicznych utworów. Czyściutkie techno.

I tu pojawia się Piet Blank & Jaspa Jones, ze swoim What We Do At Night 2. Gdy pojawiły się pierwsze EP z ONE i THREE/C to już czułem w kościach że będzie to coś dobrego. Nie zawiodłem się. Ten album, bije jak dla mnie pierwszą jego część na głowę.

THE LIGHT, BLUR, TWO, NEW WORLD, ONE - to utwory proste jeżeli chodzi o ich budowę, jak bardzo byśmy ich nie próbowali ze sobą mieszać - i tak się uda to zrobić perfekcyjnie. Nie posiadają zbytnich melodii ale cały "flow" jest budowany beatem, no miodzio panie i panowie.

Cały album jak "blanki" sami napisali, określają jako "melodic techno". Nie mnie to oceniać, ale z pewnością na każdej imprezie także z nazwijmy to "undeground techno", ludzie by hasali po parkiecie aż miło, czy tego użyjemy w całości, czy jako tool - jest to stworzony materiał idealnie do zabawy w dużym gronie ;-) Czy jest to techno? Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? 8-)

Tyle daje od siebie, uwielbiam ich za ich pracę - bardzo żałuję że odsunęli się w ostatnich latach od kultury klubowej (konkretnie to poszli w chillout, lounge itp), ale super że pamiętają jak to się robi, i przede wszystkim - wciąż robią to dobrze.

Obrazek

01. The Light


02. Blur


03. Three/C


04. Sharp


05. Fall in Love (Club Mix)


06. Two


07. New World


08. One Remix


09. Atmospherica


PS. Czekam na kolejny event DMC z headlinerem Blank & Jones, to co Maćku - za rok?
T.
ODPOWIEDZ