[2010] Kamil - The De Ja Vu EP

Nasze recenzje wydawnictw zarówno nowych, jak i starych.
Regulamin forum
Prosimy o nazewnictwo tematów wdłg. klucza:

[2010] Stefan - Mój Album 2
[1999] Stefan - Mój Album 1

Gdzie w nawiasie podajemy wyłącznie rok!
Awatar użytkownika
SlaveNoise
Posty: 130
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:22
Lokalizacja: Wrocław/Wyszonowice

Ja odnosiłem się do 2 wałków ; )
The First Principle: Play It Fucking Loud!
Awatar użytkownika
Desper
Posty: 450
Rejestracja: 11 gru 2010, o 15:23
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

bassembrace pisze: chodzilo mi o ten drugi link :lol:
I własnie do niego się odniosłem. Pierwszy znalazł się przez przypadek, bo byłem pewien, że go usunąłem. Co zresztą już naprawiłem i jest tak jak być powinno (patrz poprzednia strona).
Awatar użytkownika
MargHaret
Posty: 103
Rejestracja: 11 gru 2010, o 17:57

Tycznie wstawki z clouds.Próg okey,ale ciągnie się jak spagetti ; D Bez kulminacji,mastering średni...tylko harmonia ładna.Do innowacji muzycznej,jakiegoś osobistego wkładu/wysiłku to nie należy.Zaś filmik z Utube`a hm ;p nie wiem jak Cie utwierdzić,ale przereklamowałes z deko.Od samego początki słychać deadmaus`a z polotem dash berlin`a ;DTego nie można nazwać inspiracją-to jest odbity styl ;DSample-klocki-fl studio -typowe dla-budujesz i masz deadmausa.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, o 13:33 przez MargHaret, łącznie zmieniany 1 raz.
Schranz ist nicht hart Schranz ist die Seele von der Technoszene ...Junge S T A Y H A R D v3!
Awatar użytkownika
bassembrace
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2010, o 23:54
Kontakt:

no raczej nie fl studio i sample tez nie bity robie sam, co do masteringu ogldnijcie sobie w HD polecam :) twardo mnie oceniacie i to dobrze bo twarda krytyke zawsze potrzeba, co do masteringu: hm dwoch producentow (paul jacobson z Funktion Records i Hardrox) byli pozytywnie zaskoczeni moimi umiejetnosciami masteringu i nie oni jedyni, slysz non stop pozytywny feedback jesli chodzi oto ale no coz kazdy ma inny sluch i ciesze sie czytac wasze opinie nawet jak sa twarde :) musze to przetrawic. @MargHaret tak deadmau5 oraz adam k & soha to moje inspiracje jak slychac ^^
Awatar użytkownika
bassembrace
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2010, o 23:54
Kontakt:

w sumie jestem dumny z tego co robie i dostawalem duzo pozytywnych opinii i ta mnie nie pociagnie w dol tylko mi doda wiecej sily na nowe. Rozwijam sie, zbieram kontakty z roznymi slawnymi wytworniami i pewnego dnia moze moje piosenki nawet zobaczycie na nie jednej liscie house'owej lub uslyszycie moje dziela na dyskotekach. Ja ogolnie jestem przeciw uzywania sampli lecz nieraz sample z hihatow sie przydaja pod fajna kombinacje z kick'u, basu i clap'u.
A fruity loops to moim zdaniem badziewie :P
Szczerze mowiac az rozwinie sie moj "charakterystyczny" dzwiek to ja czekam az bede w stanie kupic sobie syntezator firmy moog ( moog voyager) bo na softwarze duzo nie zaszaleje ;)
Awatar użytkownika
sonicdivision
Posty: 25
Rejestracja: 11 gru 2010, o 16:59
Kontakt:

bassembrace pisze:w drugiej piosence prosze dokladnie posluchac, ostatnia minuta rozwali wam mozg < lol
Do Gartnera jeszcze Ci brakuje... mózg zostaje na miejscu 8-)

Moim zdaniem brzmi to całkiem nieźle. Nie na tyle, żebym był gotów za to zapłacić, ale jest ok :). Miks w porządku, aranżacje nie wiem, bo słuchałem fragmentarycznie. Zważywszy na to, że w produkcjach słychać potencjał, panowie ze swoimi radami mają sporo racji.

Kopiowania nie będę się czepiać, bo w dzisiejszym transie oryginalności trzeba szukać ze świecą. Zresztą, "na nic (oryginalna) muzyka, gdy publiczność głucha", parafrazując słowa Lippmanna.
Awatar użytkownika
Tomasz
Administrator
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2010, o 09:55

bassembrace pisze: A fruity loops to moim zdaniem badziewie :P
powiedz to ludziom ktorych muzyke czesto slyszysz na co dzien i do niej skaczesz... :) chyba sobie nie zdajesz sprawy z mozliwosci FL z dobrymi VST oraz z tego jak wielu nawet tych "tap producer" uzywa wlasnie FL... :)

musialem to napisac, bo smiesza mnie takie wypowiedzi.. bez obrazy. koniec o/t.

margaret tez nie masz racji, fl to nie "sample klocki", to tylko ich domyslny wyglad, wiesz co sie kryje za takim jednym klockiem? jutro wrzuce zdjecie jak odpale pc ;-)
T.
Kristofes
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2010, o 18:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Desper pisze:Trochę takich brzmień już wyszło, ale rozumiem, że od czegoś trzeba zacząć. Jedną z naturalnych metod w nauce jest naśladowanie. Tak więc to, że robisz coś co już inni przed Tobą robili nie jest zarzutem. Wolałbym jednak posłuchać czegoś co jest bardziej twoje. Jakiś eksperyment z brzmieniem.

Jeżeli masz takie coś w swoich zbiorach, to podziel się z nami. Jeżeli jednak bawiłeś się do tej pory tylko w kalkomanię, to warto porzucić to zajęcie i zacząć tworzyc coś nowego.
Desper ma rację. Twoje produkcje przypominają znane brzmienia aż za bardzo, ale próbuj dalej i koniecznie twórz samodzielnie.
A co do piosenki, nie targneła moim mózgiem, a sercem tymbardziej
Awatar użytkownika
MargHaret
Posty: 103
Rejestracja: 11 gru 2010, o 17:57

Taaa nie mam racji tak się składa,że bawiłam sie na fl i nie określam tego programu jako łatwizne czy banał .Ząś sample klocki te dłuższe bardziej budujące powlekasz` i lecisz z melo.
Schranz ist nicht hart Schranz ist die Seele von der Technoszene ...Junge S T A Y H A R D v3!
Awatar użytkownika
Tomasz
Administrator
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2010, o 09:55

MargHaret pisze:Taaa nie mam racji tak się składa,że bawiłam sie na fl i nie określam tego programu jako łatwizne czy banał .Ząś sample klocki te dłuższe bardziej budujące powlekasz` i lecisz z melo.
... :)

Tak wygląda zwykły nie skomplikowany projekt, użytych VST ~30, z czego widocznych pare tylko. To wszystko tyczy się jednego klocka.

Do tego, klocki to jedno (to na dole ledwo widoczne), zabawa jest powyżej (pomniejszone żeby było wiecej widac).

;-)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
T.
ODPOWIEDZ